Social Icons

Oglądanie sportu w TV- ukryty idiotyzm.

Rozpatrując sprawę obiektywnie i racjonalnie, każdy myślący człowiek dojdzie do wniosku, iż oglądanie sportu w telewizji, przynosi takie same „korzyści” jak śledzenie durnego serialu. Jest to po prostu bezmyślne marnotrawienie czasu. Szczytem idiotyzmu, powszechnego zresztą, jest łączenie sportu z patriotyzmem. Doprawdy, złoty medal danego tego czy innego zawodnika, nie sprawi że nagle w Polsce zmaleje bezrobocie czy skrócą się kolejki do lekarzy. Nawet 100 złotych medali nie wpłynie w najmniejszym stopniu na sytuacje narodu. Okrutną prawdą jest fakt, że sukcesy sportowe oznaczają korzyści wyłącznie dla sportowców. Widz poza krótką chwilką ułudnej i fałszywej dumy narodowej nie zyskuje nic. Traci natomiast masę czasu, który mógłby być przeznaczony na czynności konstruktywne czy po prostu zwyczajnie przyjemne.

Nie dajmy więc sobą manipulować. Nie pozwólmy by wmawiano nam, że złoty medal to sukces narodu. To prosty chwyt, by przyciągnąć lud przed telewizory. Także zamiast co środę oglądać facetów w krótkich spodenkach uganiających się piłką, róbmy to sami na podwórku. Zamiast patrzeć na skoki młodych chłopców na nartach, poczytajmy coś dobrego, posprzątajmy piwnice, pouczmy się angielskiego, zabawmy się z dziećmi lub najzwyczajniej w świecie pośpijmy dłużej, by jutro wstać rzeżkim i gotowym do pracy.


Nie marnujmy czasu, bowiem sosna na nasz futerał już rośnie. 

4 komentarzy:

 1. Czesc.Mam 37lat i takiego syfu jak powyzej jeszcze nigdy nie czytalem.Brzmi to jak jekies peplanie deb..a.Ludzie co sie z wami dzieje.Domagam sie wyjasnien i podstawowe pytanie kto to pisal,kim jest ten imbecyl i czym sie zajmuje,
  Stanowcze STOP dla tego typu wywodow niewiadomo kogo....

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo mądry artykuł! jebac soczi

  OdpowiedzUsuń
 3. Doprawdy, tworzenie tego typu wpisów, nie sprawi, że nagle w Polsce zmaleje bezrobocie czy skrócą się kolejki do lekarzy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale przynajmniej coś odmiennego, nić wszędobylska propaganda.

   Usuń